ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Co kupić dla dziecka? Przetestuj tablicę sensoryczną

0

Przedmioty przekazane do użytku dziecięcego powinny przejść szereg testów, aby zostać dopuszczone do sprzedaży. Atest to dokument umacniający przymiotniki danego przedmiotu pod kątem jego przeznaczenia. Wolno je podzielić, jeśli chodzi o zabawki, na dotyczące pojedynczych grup dobrych dla różnych przedziałów wiekowych. Zabawki dla niemowlaków powinny być w kontrastowych barwach, maja w szeregu przypadków namalowaną czytelną twarz oraz zróżnicowaną fakturę.

Do głębi niedopuszczalne są jakiekolwiek szczegóły dające się oderwać, bo dziecko zdołałoby je połknąć. Atesty dotyczą też wiadomości znajdujących się na etykiecie. Konieczne jest napisanie od jakiego wieku wolno się zabawką bawić, do tego instrukcja obsługi w języku polskim, ujawnienie zdolności, jakie dziecko ma obowiązek posiadać by się czymś bawić. Najbezpieczniejsze zabawki posiadają w Polsce certyfikat Instytutu Matki oraz Dziecka, w takim razie rozważnie wolno je sprezentować swojemu maleństwu – sprawdź tablice sensoryczne. Zabawka zabawce nie równa. Nie chodzi wyłącznie o kształt oraz sposób używania w zabawie, jednakowoż także wiek, w którym się nią bawimy.

Wskutek tego zabawki mają wskazanie minimalnego wieku dziecka, któremu wolno się czymś bawić. Najmłodszych wskazanie broni przed zabawą przedmiotami, które mogą im zaszkodzić, np. obejmujących ruchome, małe detale albo odrywane części. Starsze dzieci są odróżniane na podstawie szablonowych dla wieku umiejętności ruchowych oraz psychicznych. Wskutek tego jedne zabawki pobudzają bardziej takie zdolności jak mowa oraz pismo, podczas kiedy inne koncentrują się na ćwiczeniu stabilności pamięci.

Odpowiednie oznaczenia wiekowe powinny znajdować się też na wszelkiego typu filmach, grach komputerowych, programach multimedialnych, tak aby dorosły kupujący zawsze zdawał sobie sprawę z treści, jakie niosą. Mimo iż dorosłych nie dotyczy już żadne oznaczenie, to są gry, które przyciągają znaczne ich grono. Wystarczy jedynie zerknąć na sukces scrabble lub twistera, dziś obecnych na coraz większej liczby imprez, nie mówiąc już o konsolach dla sporych chłopców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY