ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Dezynfekcja – w jaki sposób ją przeprowadzić w sposób bezpieczny oraz efektywny?

0

Na rynku dostępne są przeróżne środki umożliwiające nam dezynfekcję przeróżnych materiałów oraz powierzchni. Rodzaj ich zakupu zależy naturalnie od tego, co podać dezynfekcji. Czy mają to być nasze umywalnie, łazienki, buty, lub woda. Woda nie wyłącznie pitna, jednakowoż i w basenach kąpielowych, czy ta używana w przemyśle, użytkowa i procesowa. Nie należy zapominać o tym, iż używane tutaj metody oraz sposoby dezynfekcji powinny być jak w najwyższym stopniu przyjazne dla środowiska, a tym samym niedrogie i efektywne.

Niesłychanie kultową dla nas metodą dezynfekcji jest chlorowanie. Łączy się ona z nieprzyjemnym zapachem i smakiem. Osoby wykorzystujące z pływalni nieraz mają kontakt właśnie z chlorem.

Czasem wydaje nam się, iż właściciele pojedynczych ośrodków przesadzają z ich użyciem, niemniej jednak robione jest to z myślą o utrzymaniu w czystości danego obiektu. Baseny albowiem są porywającym miejscem rozwoju dla rozmaitych bakterii i zarazków. Innym używanym sposobem jest dezynfekcja metodą termiczną, czy przez ozonowanie. Dezynfekcję różnego typu powierzchni, czy również wody można przeprowadzić za pomocą różnych procesów fizycznych oraz chemicznych – w tym pomoże gryzki psotniki zwalczanie. Wiele zależy od tego, jaki materiał pragniemy tej dezynfekcji podać. Jeśli gra toczy się o wodę, to możemy ją odkazić za pomocą tych dwóch procesów. W tym przypadku proces fizyczny polega na użyciu lamp UV, a chemiczny przeprowadzany jest przez chlorowanie. Prócz promieniowania UV czynnikiem fizycznym stosowanym do odkażania jest także para wodna.

To właśnie dzięki niej możemy oczyścić sprzęt, odzież, unieszkodliwione już odpady, czy różnego typu wyposażenie sanitarne. Znaczenie w tym wypadku ma też temperatura, jaką powinniśmy zastosować. Bowiem zbyt słaba może nie poradzić sobie ze wszystkimi bakteriami oraz drobnoustrojami. Natomiast czynnikami stosowanymi w procesie chemicznym są między innymi alkohole, kwasy, zasady, lub związki metali ciężkich. Oczywiście lista ich jest o wiele dłuższa, jakkolwiek wymienianie ich wszystkich nie ma większego sensu. Środki chemiczne najczęściej nie są użytkowane w suchym środowisku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY