ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Innowacyjne rozwiązania dla Twojego mieszkania

1

Domy zarówno energooszczędne, jak oraz tak nazywane pasywne mają stowarzyszone zadanie – maksymalne oszczędzanie energii w trakcie ich użytkowania. Oba te typy domów mają w takim razie w sobie niesłychanie dużo podobieństw i wspólnych cech, jak choćby rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, w zależności od kierunków świata, jak także przeszklenie perfekcyjne ściany południowej budynku. Jednakże mają oraz kilka cech odrębnych: domy energooszczędne mogą posiadać dach wielospadowy, tudzież domy pasywne mogą posiadać dach tylko jedno bądź też dwuspadowy.

W domach pasywnych następuje zupełne zamknięcie przeszkleń w ścianie oraz dachu od witryny północnej, natomiast w domach energooszczędnych przeszklenia tego typu są możliwe, jakkolwiek zredukowane do minimum. Domy energooszczędne mają porządny współczynnik przenikania ciepła, nie powinien on być większy aniżeli 0,2 W/(m2K), tudzież w domach z rodzaju pasywnych współczynnik ten jest jeszcze niemal dwukrotnie niższy. Odnośnie wentylacji również są różnice w obu typach domów, w energooszczędnych biegłość odzysku ciepła oscyluje w granicach 70 procent, natomiast w domach pasywnych jest jeszcze większy, bo aż 80 procent.

W dobie kryzysu energetycznego, co kojarzy się choćby z drożejącą coraz bardziej energią oraz powolnym wyczerpywaniem się kopalin energetycznych na całym świecie, projektanci oraz budowniczowie domów projektują coraz to pionierskie technologie oraz rozwiązania, mające za zadanie zminimalizowanie strat energii cieplnej. Zgodnie więc z tymi założeniami domy przyszłości to będą oczywiście domy w najwyższym stopniu energooszczędne, oczywiście zasilane tylko energią odnawialną, jak kolektory słoneczne lub pompy ciepła, wspierane źródłami energii proekologicznej. Dobrą opcją są inteligentne domy – inteligentny dom zestaw. Takie mieszkania będą przeszklone od południowej, by maksymalizować pobranie ciepła słonecznego, od południowej będą również zlokalizowane takie pomieszczenia jak jadalnia czy pokój dzienny, natomiast od północnej garaż, spiżarka i pozostałe pomieszczenia oszczędnościowe, niewymagające wielkiego źródła ciepła do funkcjonowania.

Kształt domu również będzie jak najprostszy, żeby zminimalizować powierzchnie ścian czy dachu, skąd jakkolwiek ucieka największa ilość ciepła. Zostanie zminimalizowana ilość mostków termicznych – a wobec tego miejsc, gdzie ciepło bezpowrotnie znika, za to wentylacja będzie rozwinięta w sposób bez zarzutu, zapewniając sprawność odzyskiwania ciepła nawet na poziomie 80 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

1 Komentarz

  1. Masz mieszkanie na sprzedaż, ale nie masz czasu na załatwianie wszelkich formalności? Sprawdź koniecznie ofertę od https://123skupnieruchomosci.pl, oni pomogą ci w sprzedaży mieszkania. Skupują nawet takie mieszkania, które są zadłużone.

Dodaj swój koemntarz

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY