Dom, Ogród

Jak we współczesnym ogrodnictwie wykorzystuje się folie

0

Jakiś czas temu jeszcze bardzo popularne były najróżniejsze szklarnie. Jednak szkło, pomimo że ma sporo zalet, to również jeden duży minus, czyli cenę. Z tego też powodu branża ogrodnicza powszechnie zaczęła korzystać z najróżniejszych folii, jakie zapewniają podobny zakres funkcjonalności, a mimo wszystko kosztują znacznie mniej. Obecnie w sprzedaży jest dostępnych ich sporo rodzajów, dlatego też każdy bez problemów powinien wybrać odpowiednią do swoich potrzeb.

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że poszczególne Folie ERG Bieruń mogą się znacznie różnić wytrzymałością i parametrami technicznymi, a co się z tym wiąże również i ceną. Pierwszą rzeczą, nad którą pasuje pomyśleć, jest to na jak długi okres czasu zamierza się takie okrycie kupić. W sprzedaży dostępne są bowiem folie na tylko jeden rok, albo więcej, i zależnie od tego posiadają one odpowiednią grubość oraz różne dodatkowe wzmocnienia. Oczywiście folie które są przeznaczone na dwa sezony, czyli wiosnę i lato powinny wytrzymać znacznie dłużej, lecz nie jest to norma.

W lepszych produktach pojawiają się w ich składzie różne dodatki zwiększające mechaniczną wytrzymałość. Istotnym parametrem jest także przepuszczalność światła słonecznego, która wynosić powinna co najmniej 90 %. Dzięki temu promienie słoneczne będą w odpowiedniej ilości docierać do roślin, dają ich odpowiedni wzrost. W części przypadków przydaje się perforowanie, jakie zapewnia lepszą cyrkulację powietrza i chroni w ten sposób przed rozwojem różnych grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu Dom, Ogród