ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Jak zadbać o ogród?

0

Organizując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy podstawowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową oraz gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie powinna zachodzić na drugą oraz powinny być właściwie oddzielone. Część sztandarowa, tak nazwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym regionie można sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję ozdobną.

Powinny być to kwiaty i krzewy o długim okresie kwitnienia, bądź późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na szybkie oraz bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jak sama nazwa podkreśla powinna być przeznaczona na wypoczynek – więcej na wycinka drzew warszawa. Kojarzy się to z tym, iż ma znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie szczegóły małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy istotny trawnik gwarantujący gry oraz zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia i najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, jaka powinna znajdywać się na uboczu naszej idealnej działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. Zwłaszcza ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich detalów jak: śmietniki lub kompostowniki.

W tej części także wolno umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszelkie potrzebne nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w czasie, gdy trawniki są suche. Jest to podyktowane poprawniejszym wykonaniem koszenia oraz faktem, iż trawa wtedy o dużo odpowiedniej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY