ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Jakie znaczenie dla ludzi ma dźwięk? Głośniki oraz jakość

0

Muzyka jazzowa powstała już na początku XX wieku. Charakteryzuje się taktem synkopowanym oraz wieloma improwizacjami. Ma to związek z tym, iż pierwsi muzycy jazzowi, którymi byli afroamerykanie nie znali nut. Kwintesencją tej muzyki jest sprawne „bawienie” się taktem, zachowując jego lekkość oraz sprężystość. W muzyce jazzowej wyróżnia się parę odgałęzień, jak Swing, Bop czy Cool. Do znanych muzyków należy na pewno Jan Garbarek, norweski saksofonista, lecz polskiego pochodzenia.

Najszerzej kojarzonym muzykiem, jest tudzież Louis Armstrong, trębacz, który zmarł w 1971 roku, jeśli gra toczy się zaś o perkusję, będzie to Buddy Rich znany z porywającej techniki, był liderem Buddy Rich Big Band. Jazz do Polski dotarł w latach dwudziestych przeszłego wieku.

W okresie stalinizmu był niemniej jednak zakazany, jako muzyka zgniłego zachodu. Do dziś granie jazzu uważane jest za wyższy poziom „wtajemniczenia” przez wszystkich muzyków – ważne są także dobre sprzęty, jak wytłumienie kolumn. Sama muzyka tudzież ma się dobrze i choć liczba słuchaczy zmalała, to bezustannie są jeszcze kluby w których grany jest jazz. Pierwszymi muzykami odgrywającymi bluesa, byli afroamerykanie wywodzący się z południa Stanów Zjednoczonych. Blues jest dosyć starą muzyką, jej początki sięgają połowy XIX wieku. W tej muzyce tematyką jest smutek, niezadowolenie. A on może posiadać równe przyczyny, jak niespełniona miłość, czy niezadowolenie ze społeczeństwa, nierówności biegłych. Samo słowo blues w języku angielskim oznacza rozpacz.

W pierwszej chwili blues był wyłącznie śpiewany, dopiero w uprzednim wieku zaczęto dodawać następne instrumenty. Najporządniej znanym muzykiem bluesowym jest B.B. King, o jakim mówi się, iż jest królem tej muzyki. Blues przez lata mocno się rozwinął, powstało wiele odłamów. Najsławniejszym, polskim bluesrockowym zespołem jest bez kwestionowania Dżem, którego nieżyjący już od wielu lat wokalista Ryszard Riedel stał się ikoną tej muzyki. Dżem gra w dalszym ciągu, niemniej jednak ich muzyka nie wszystkich przekonuje. Blues w dzisiejszych czasach ma się niezmiernie prawidłowo oraz dalej przyciąga wielu hołdowników. Wciąż są kluby gdzie grana jest wyłącznie ta muzyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY