ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Jakim sposobem dbać o psa oraz czy warto wybrać się na trening psów?

0

Czworonóg – przyjaciel człowieka, perfekcyjna pociecha, problem oraz bezużyteczny obowiązek – która z opcji jest nam najbliższa? Otóż wiele zależy od człowieka – na pytanie czy pies to przyjemność czy również kłopot, nie można uzyskać jednoznacznej odpowiedzi.

Posiadanie pieska to ogromna odpowiedzialność i szereg obowiązków – to kłopotliwe, praktyka dosyć w wielu przypadkach ujawnia, że nie wszyscy są w stanie udźwignąć ten ciężar, dlatego wymagane może być szkolenie – Psie Przedszkole. Niejednokrotnie decyzja o przygarnięciu psa zapada pod wpływem krótkotrwałych emocji – na zasadzie „bo ekstra by było posiadać zwierzaka”. Nierzadko także pies trafia do kogoś jako upominek.

Kiedy jednakże okazuje się, że ze zwierzakiem trzeba systematycznie wychodzić na spacery, odżywiać go, znajdować czas na zabawę z nim i na tresurę, pies przestaje być traktowany w kategoriach „przyjemności” – o ile bezsprzecznie w ten sposób można to ująć. Wynik? Zwierzak najczęściej ląduje na ulicy. Ludzie nie mają w owym czasie dla psów litości.

Bezceremonialnie wyrzucają je za drzwi, wywożą do lasów, zostawiają gdzieś na drogach, a bywa oraz tak, że posuwają się do o wiele bardziej drastycznych kroków. Jednym czworonogom udaje się przeżyć, niektórym zaś nie. Wydawać by się zdołało, iż takie zachowania nie przystoją cywilizowanym ludziom, lecz mają one miejsce każdego jednego dnia. Zanim więc zapadnie decyzja o wzięciu do domu czworonoga, wypada rozważyć wszelakie „za” oraz „przeciw”. Pies nie jest zabawką, wyłącznie żywym stworzeniem potrzebującym miłości oraz troski. W żadnym wypadku nie wolno także zwierzaka wręczać jako podarek – prawdopodobnie, iż zostanie to wcześniej uzgodnione i zaplanowane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY