ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Karma dla pieska – w jaki sposób skonstruować psu dobre warunki?

0

Niestety w psychologii psa nie możemy mówić o jego samodzielnym myśleniu, a dzieje się tak, skutkiem tego, iż większość czynności pieska opiera się głównie na instynktach. Dużo zachować czworonoga, jakie możemy obserwować, na co dzień wywodzi się z jego dzikiej przeszłości. Zachowaniami tymi są na przykład: kopanie w ziemi, zagrzebywanie własnych odchodów oraz kręcenie się w kółko. Psie instynkty powodują, ze wie on w jaki sposób zachować się w danej sytuacji, jednakowoż posłuszeństwo czworonoga wobec człowieka zależy w głównej mierze od polecenia, jakie zostanie mu wydane.

Każdy pies, jaki uczony jest od okresu szczenięcego wie, iż odpowiednie wykonanie polecenia wydanego mu przez właściciela zapewni mu nagrodę, w formie cukierka czy również pieszczoty. Dobrą opcją jest również dobra karma, która ma okazję służyć jako nagroda – więcej sprawdzisz na premium sucha karma dla psa. Pies w okresie, kiedy żył na wolności, zawsze żył w grupie, w jakiej to panowała pewna hierarchia.

Taka hierarchia pośród psów istnieje do dziś, właśnie dlatego mimo faktu, że pies został udomowiony, a też pozbawiony swoich naturalnych towarzyszy, wolno powiedzieć, że dla niego sforą zastępczą jest towarzystwo ludzi, którzy mieszkają z nim w jednym domu. Z tego także względu każdy udomowiony pies nadzwyczaj prędko przyzwyczaja się do osoby, która jest jego właścicielem, lub ewentualnie również, która z reguły przebywa w mieszkaniu. Taką osobę twierdzi on za najważniejszą w grupie i zawsze jest jej posłuszny.

Z kolei pies innych domowników traktuje na ogół na równi z sobą, a niekiedy nawet próbuje wybić się w hierarchii ponad nich, wobec tego zdarza się, że nie zawsze spełnia wydane mu przez nich polecenia, a od czasu do czasu wyraźnie totalnie ich ignoruje. W hierarchii z dziećmi, pies uważa, że znajduje się ponad nimi, bowiem twierdzi je za osoby słabe, którym ciągle potrzebna jest opieka. Z tego również względu czuje się za nich odpowiedzialny i broni je przed trudnościami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY