ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Materiały budownicze i techniki budownicze

0

Ocieplanie obiektu powinno się rozpoczynać od podstawy, innymi słowy inaczej rzecz ujmując od fundamentów. To naturalnie dzięki stosowaniu specjalistycznych materiałów ocieplających fundamenty można w stanowczym stopniu poprawić ich stabilność. Poza tym takie powłoki izolacyjne występujące pod postacią specjalnie do tego celu dostosowanego styropianu, są niejako pierwszą barierą ochronną, która jak nie spojrzeć w zdecydowanym stopniu chroni powierzchnię czy to ścian fundamentowych lub również piwnicznych przed wpływaniem niewartościowych czynników zewnętrznych, takich jak choćby nadmierna wilgotność.

Styropian na fundament najczęściej występuje pod dwojakimi postaciami – kolumny cmc. W przypadku wspomnianych już poprzednio ścian fundamentowych i piwnicznych najczęściej użytkuje się styropian charakteryzujący się względnie niedużą gęstością. Sytuacja przedstawia się nieco inaczej, kiedy w grę wstępuje zabezpieczenie trafnej warstwy ochronnej fundamenty przed działaniem wody. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie zdecydowanie twardszego styropianu.

Należałoby w tym momencie wtrącić również o innym materiale, innymi słowy wełnie szklanej, jaka w swej charakterystyce jest niezmiernie podobna do płyt wełny mineralnej. Przy ocieplaniu pomieszczeń odnajdujących się czy też całościowo czy też w większej części pod ziemią sprzyja styropian na fundament. Po samej nazwie styropianu wolno wywnioskować, że oprócz ocieplania ścian piwnicznych znajduje on także zastosowanie przy tworzeniu bariery izolacyjnej w obrębie podłoży.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY