ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja, Transport

Olej a silniki oraz łożyska izolowane

0

Olej silnikowy jest wariantem oleju, jaki wykorzystuje się do smarowania rozmaitych napędów spalinowych. Nadrzędnym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest natarcie podzespołów ruchomych, zmniejszając ich tarcie, jak silnik, lub łożyska – znacznie więcej na Promotor przekładnie ślimakowe. Drugorzędnym zadaniem oleju silnikowego będzie to, że oczyszcza, zapobiega korozji, poprawia szczelność i zmniejsza temperaturę silnika, przekazując ciepło poza podzespoły ruchome silnika.

Oleje silnikowe są wtórnymi chemicznych związków chemicznych ropy naftowej oraz innych produktów używanych do produkcji oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się głównie z węglowodorów, połączeń organicznych wieloaspektowych w całości z węgla oraz wodoru. Otrzymuje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do którego dodaje się szereg dodatków, polepszających ich działanie.

Akcesoriami zazwyczaj używanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krzepnięcia i pienienia się oleju, wzmagające smarność oraz dyspersyjne. Istnieje dużo typów olejów, jakie dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość oraz markę. Olej silnikowy jest smarem, jaki wykorzystuje się w motorach spalinowych. Pomiędzy innymi, używa się go do silników w autach, motorach, autokarach, carts, łodziach, kosiarek do darni, traktorach, pociągach, aeroplanach; rozmaitym wyposażeniu w budownictwie oraz rolnictwie oraz silnikach statycznych, jak na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się albowiem w silnikach istnieją części, które poruszają się w niesłychanie małych odległościach od siebie i powodują tarcie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY