ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Orientalna medycyna naturalna kładzie nacisk na profilaktykę

1

Medycyna chińska reprezentuje zasadę, że odpowiedniej zapobiegać aniżeli leczyć, stawia w zasadzie na profilaktykę, a tworzą ją dwa nadrzędne nurty filozoficzne, ponieważ filozofia jest jej podstawą. Jednym nurtem jest medycyna tybetańska – hindusko-tybetańsko-mongolska, a drugim nurtem medycyna chińska, chińsko-wietnamsko-koreańska.

Chińczycy od tysiącleci niesłychanie dbają o swoje zdrowie, a medycyna stosowana przez nich pozwala im na długie, zdrowe życie – znacznie więcej o zdrowiu i chorobach na kaszel suchy. Na pięć rejonów świata, w jakich wolno zaobserwować zjawisko długowieczności, aż trzy z nich znajdują się na terenie Chin.

Świadczy to o tym, że profilaktyka, na jaką Chińczycy kładą największy nacisk, sprawdza się w stu procentach. Kultura długowieczności odegrała w historii Chin znaczącą rolę, również w rozwoju chińskiej cywilizacji. Według jakże oczywistej filozofii chińskiej, człowiek nie jest w stanie pominąć paru etapów w swoim życiu – narodzin, swojego rozwoju, procesu starzenia oraz śmierci. Mimo to sposób, w Jakim sposobem oraz nasze życie przeżyjemy zależy tylko oraz wyłącznie od nas, czy będziemy zdrowi, szczęśliwi, czy odnajdziemy właściwą dla siebie drogę życia.

Powinniśmy wykorzystać całą dostępną wiedzę, z aspektu optymalnego rozwoju, dobrej diety, zdrowego stylu życia, zapewnieniu sobie komfortu psychicznego, solidnego samopoczucia, by przez całe życie posiadać po prostu solidne zdrowie. Działania, które zmierzają do zapewnienia sobie odpowiedniej starości, ograniczające oraz łagodzące procesy starzenia się organizmu, powinny być stworzonym przez nas głównym celem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

1 Komentarz

  1. Jeżeli chodzi o zęby to stawiaj na profilaktykę, bowiem lepiej zapobiegać niż leczyć zęby. Często jeżeli jest już za późno to czeka nas bardzo duży wydatek związany z leczeniem zębów. Sprawdzaj swoje uzębienie u stomatolog Radzymin co jakiś czas.

Dodaj swój koemntarz

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY