Usługi

Poprawne działanie serwerowni – kup listwy PDU

0

Serwer wbrew globalnemu mniemaniu nie jest żadnym sprzętem, ale jest to po prostu program komputerowy, jaki zaświadcza usługi na rzecz innych oprogramowań, jakie korzystają z innych komputerów, połączonych w sieć. Usługa ta oznaczana jest hostingiem oraz jest zwykle świadczona prawidłowo przez każdego dostawcę internetu. Udostępniane poprzez serwery dane to pliki, bazy danych, ale także łącza internetowe czy urządzenia zewnętrzne (peryferyjne) w jaki sposób na przykład drukarki czy skanery. W potocznym rozumieniu serwerem oznacza się częstokroć komputer, jaki świadczy takie usługi, co sprowadza się z reguły do udostępniania zasobów innym komputerom oraz pośrednictwie w przekazywaniu danych pomiędzy poszczególnymi komputerami.

Funkcję serwera ma możliwość pełnić normalny pecet, niemniej jednak jego możliwości nie są wtenczas porównywalne z tym, co można by osiągnąć to właśnie dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu serwerowemu oraz zastosowaniu sprzętu przeznaczonego tylko do tej roli, które powinno być odpowiednio zasilane – listwy PDU. Specjalistyczny serwer jest dopasowany do pracy ciągłej, bez jakichkolwiek przerw, dzięki posiadaniu znacznego (pojemnego) dysku twardego (przeważnie SCSI) oraz dużą ilość pamięci RAM.

Do tego każdy odpowiedni serwer posiada dosyć efektywne procesory oraz płyty kluczowe zdolne obsłużyć dwa, cztery bądź też więcej procesorów. Aby serwer był urządzeniem niezawodnym musi posiadać co najmniej dwa wkomponowane zasilacze typu hot-plug oraz dodatkowo zasilanie awaryjne, zaś pomieszczenie, w jakim się znajduje powinno być klimatyzowane.

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu Usługi