ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Protetyk i łatwe zęby – w jaki sposób posiadać ładny uśmiech?

0

Sznur zdrowych, zadbanych zębów to nieodłączny detal obowiązującego kanonu atrakcyjna. Istotne niemniej jednak, by zęby były łatwe. Niestety, niewiele osób ma idealny zgryz od urodzenia. Większa część z nas ma mniej, lub bardziej porządnie usytuowane zęby. Takie małe niedociągnięcia poniekąd trudno odnotować.

Skutkiem tego nie wymagają one specjalnego leczenia. Od czasu do czasu jednak pojawia się istotny kłopot. Kiedy zęby stałe od samego początku absorbują niedobre miejsce w jamie ustnej, powodują obszerny dokuczliwość u młodego pacjenta. Również pod względem zdrowotnym, jak oraz estetycznym. Takie wady należy jak najszybciej korygować. Im poprzednio nastąpi interferencja ortodonty, tym przyzwoiciej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich zanadto masywna budowa, przez co rozpoczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sytuację odwrotną, zęby są bardzo drobne i pojawiają się wolne powierzchnie. Doniosłą metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga specjalista – protetyk Warszawa Wola. Przy niezmiernie zawiłych wadach wykorzystywany jest aparat stały. Składa się ze szczególnych zamków oraz drutu o odpowiedniej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a w następnej kolejności przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera wyznaczoną siłę na cały zgryz pacjenta, wywołując przesuwanie się zębów. To naturalnie dzięki właściwemu dokręceniu drutów, lekarz kontroluje sytuację.

Przy mniejszych wadach stosuje się aparat ruchomy. Jest on połączeniem drutów i akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozstrzygnięcie, działające o dużo łagodniej. Człowiek w swoim życiu posiada wyłącznie dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak oznaczane mleczaki, które wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, które towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większa część z nich tracimy, oraz nieodzowne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka zębowa. Od czasu do czasu w skutku nieszczęśliwego wypadku dochodzi do uszkodzenia czy nawet usunięcia wielu zębów. Wtenczas również potrzebna jest pomoc protetyki. Zadanie doktora polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta szczególnej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY