ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja, Transport

Przegląd techniczny auta – co sprawdzać i wymieniać?

0

Przegląd techniczny auta dokonywany jest raz w roku poprzez dowolnie przez nas wybraną stację diagnostyczną. Przegląd samochodu ma na celu wykluczenie wszelkiego rodzaju usterek, jakie są w stanie zagrozić naszemu poruszaniu się na drodze. W czasie przeprowadzanego przeglądu auto testowane jest pod kątem zarówno bezpieczeństwa jak oraz sprawności technicznej. Profesjonalista w mig wychwyci każdą usterkę, którą będziemy musieli niezwłocznie usunąć, stawiając się w zakładzie diagnostycznym po raz następny. Wówczas wówczas, jeśli wszystko okaże się być w porządku, mechanik podbije nam pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym auta na dodatkowy rok.

W trakcie przeglądu stan technicznego stworzonego przez nas samochodu, diagnosta sprawdza w głównej mierze działanie oświetlenia samochodu. Analizowany jest również stan ogumienia. Tzw. „łyse opony” od razu pozostaną przez fachowca wychwycone, a nam nie pozostanie nic innego, jak zakup nowych. W trakcie oględzin pojazdu, diagnosta sprawdza całkowicie również ogólny stan karoserii oraz szyb. Skorodowane nadwozie czy również podwozie samochodu czy pęknięta szyba, dyskwalifikują samochód, a my możemy zapomnieć o pomyślnym przejściu przeglądu.

Jeśli wymagane są inne akcesoria, można skorzystać z odboje poliuretanowe. W trakcie każdego przeglądu testowany jest także stan amortyzatorów i wszelkich potencjalnych luzów, za pomocą tzw. szarpaków. To naturalnie dzięki nim w prosty sposób możemy wyłapać luzy w elementach zawieszenia oraz kładu kierowniczego.

Diagnosta zobowiązany jest także do bardzo dokładnego sprawdzenia hamulców. Wszelkiego rodzaju wycieki płynów, również uczyni, że stworzony przez nas samochód nie przejdzie przeglądu, a my będziemy zmuszeni doprowadzić go do kompletnego stanu używalności. Amortyzatory do auta spełniają ogromną rolę we dobrej jego eksploatacji, o czym wielu kierowców zdaje się nie pamiętać. To jeden z podstawowych czynników, mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Nieodpowiedni ich dobór lub ewentualnie brak właściwej pielęgnacji może być bezpośrednią przyczyną nieodwracalnych uszkodzeń samochodu i, co najistotniejsze w tym przypadku-wypadków oraz kolizji drogowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY