ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Psychoterapia nastawiona na indywidualne rozpatrywanie, proponowana w ośrodku HARMONIA

1

Psychoterapia ukierunkowana na spersonalizowane rozpatrywanie, proponowana w ośrodku HARMONIA sprawdza się w wypadku pacjentów, którzy: zamierzają pracować nad traumą, planują inwestować we własny rozwój osobisty, chcieliby dobrze radzić sobie w relacjach z ludźmi, chcą wzmacniać pewność siebie oraz którym będzie zależało na tym, żeby ograniczać efekty negatywnych zdarzeń, jakie wydarzyły się w ich życiu.

Prywatna relacja pomiędzy psychoterapeutą oraz klientem pozwoli pracować nad tym, co jest istotne w określonym przypadku. Dzięki temu klient ma możliwość wypracować sposoby poradzenia sobie z aktualnymi albo powracającymi kłopotami. W czasie pierwszej konsultacji podpisany jest tak zwany kontrakt terapeutyczny, na podstawie jakiego terapeuta i klient wyznaczają, jak będą przebiegać spotkania. To właśnie kontrakt stanowi zabezpieczenie tego, żeby wszystko odbywało się jak trzeba. Klienci mogą dowiedzieć się również, w jakim nurcie będą przebiegały konsultacje z terapeutą.

Jeśli będzie to konieczne, specjalista może skierować klienta także do pozostałych specjalistów, przykładowo w celu wdrożenia farmakologii lub opracowania dobrego menu. Warto sprawdzić co oferuje poradnia psychologiczna. Zagwarantowane jest to, że im bardziej ktoś się angażuje, tym prędzej może osiągnąć stan, w którym będzie czuć się pewnie.

Najczęstsze rekomendacje do rozpoczynania psychoterapii to: depresja, stany lękowe, nerwica, trauma, zaburzenia odżywiania, czy kłopoty psychiczne wynikające z schorzeń mających charakter przewlekły. W ośrodku HARMONIA możliwe jest korzystanie z terapii indywidualnej, grupowej albo psychoterapii par. Wsparcie psychoterapeutyczne może okazać się niezbędne na dowolnych etapach życia. I z tego względu tak istotne pozostaje to, aby korzystać z usług ekspertów, rozeznanych w tym, co robią i co do których jest gwarancja, że bez przerwy się będą rozwijać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

1 Komentarz

  1. Jeżeli masz jakieś problemy, czujesz, że nie radzisz sobie z nimi – skorzystaj z fachowej pomocy. Daj sobie pomóc, skorzystaj z pomocy od psycholog Radom. On wysłucha, on doradzi. Pomoże ci przejść przez twoje problemy.

Dodaj swój koemntarz

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY