ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja, Transport

Rozgrzewka przed i tuż po pływaniu – specjaliści od pływania radzą

0

Prawdopodobnie każdy pamięta z lekcji wychowania fizycznego w szkole, iż każde zajęcia zaczynały się rozgrzewką. Była to praktyka, jaka potomkom miała uświadomić, jak ważne jest przygotowanie mięśni do powiększonego wysiłku fizycznego. Wiedzą o tym też sportowcy, jacy na co dzień przebiegają dziesiątki kilometrów, podnoszą ciężary czy też uprawiają jakąkolwiek inną dyscyplinę sportu. jedynie dobre przygotowanie własnego ciała do wysiłku pozwala uniknąć kontuzji, które mogłyby nawet pokrzyżować sportową karierę.

Naturalnie taka rozgrzewka powinna rozgrzać wszelkie partie mięśni. Najwięcej uwagi poświęcić jednakże należy tym częściom ciała, jakie w czasie treningu będą przede wszystkim obciążone. Pływacy w najwyższym stopniu rozgrzewają w związku z tym mięśnie nóg i ramion, biegacze z kolei przede wszystkim koncentrują się na stawach skokowych. Osoby, jakie zamierzają jeździć na nartach i snowboardzie też powinny zadbać o mięśnie nóg, jakie w tych sportach pracują najbardziej i o nadgarstki, które równie mocno są narażone na kontuzje.

W jaki sposób wiadomo trening sportowy, bez względu od uprawianej dyscypliny, jest niesłychanie wymagający, głównie dla mięśni. Co więcej, często wśród osób, które przede wszystkim aktywnie uprawiają jakiś jeden rodzaj sportu zdarzają się skurcze mięśni – wypróbuj, co o tym mówi grupowe zajęcia pływania warszawa. Trudno się temu dziwować, skoro dane części ciała należycie przez cały czas pracują na przysłowiowych wysokich obrotach.

Oczywiście wypada pamiętać o tym, by pozwolić mięśniom wypocząć. W następstwie tego też wielu trenerów zaleca należyte rozciąganie po treningu. To naturalnie dzięki temu mięśnie pracować będą trochę inaczej i zyskają szansę na zregenerowanie się. Takie rozciąganie rekomendowane jest na przykład biegaczom, jakich mięśnie ud właściwie cały czas są napięte. Z kolei kajakarze oraz wioślarze powinni przede wszystkim rozciągać mięśnie ramion oraz pleców. Dodatkowo bardzo wielokrotnie sportowcom poleca się udział w sesjach jogi bądź pilates. Proponowane tam zestawy ćwiczeń, w tym przede wszystkim trafnych pozycji, są po prostu nadzwyczaj idealne dla osób uprawiających bardziej dynamiczne dyscypliny sportowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY