ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Schorzenia z jakimi można skierować się do profesjonalnej poradni endokrynologicznej

0

Badania genetyczne proponowane w poradni endokrynologicznej jaką założył profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski są umożliwione do wykonania, gdyż doktor taki posiada niemałe doświadczenie w onkogenetyce oraz bez przerwy dokształca się w tym obrębie. Jeśli wobec tego jedynie endokrynolog lidzbark warmiński odkryje motywy do zrobienia badania, to można oczekiwać, że zajmie się tym. Placówka oferuje w takim razie świadczenia w obrębie profilaktyki, diagnozowania i leczenia schorzeń układu wewnątrzwydzielniczego.

Diagnostyka a także leczenie zaburzeń hormonalnych, chorób tarczycy, nadnerczy i przysadki mózgowej, jak i zespołów androgennych, zaburzeń metabolicznych i przedwczesnego dojrzewania ma miejsce na podstawie nowoczesnych standardów. Jest to istotne, bo zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą być przyczyną licznych dolegliwości. Endokrynolog po szczegółowej rozmowie zapisze komplet badań z wykorzystaniem jakich można spodziewać się trafnej diagnozy. Jeżeli będzie to potrzebne, zlecone będą również badania genetyczne dla par zmagających się z niepłodnością albo dla osób które pozostają w grupie ryzyka zachorowania na raka.

Diagnostyka genetyczna przeprowadzona będzie również po uzyskaniu wyników badań. Wówczas specjalista może powziąć postanowienie co do dalszego leczenia. Ekspert współpracuje z Warsaw Genomics, gdzie może zlecać pełen pakiet badań genetycznych. Dokładne testy bazują na dokonaniach zagranicznych. Jeśli odkryte zostanie obciążenie genetyczne, można będzie podjąć czynności które zabezpieczają przed zachorowaniem lub umożliwiają je leczyć.

Można także otaczać wsparciem lekarskim dzieci pacjenta, które pozostają w grupie ryzyka. Inne spotkania dotyczą tego typu przypadków jak: choroba Hashimoto, choroba Graves – Basedowa, guzki tarczycy, hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, czynne hormonalnie gruczolaki, guzki nadnerczy, menopauza i andropauza, zaburzenia metaboliczne, nadwaga, potliwość, suchość skóry, czy retinopatia. Żeby umówić się na spotkanie wystarczy zadzwonić na numer telefonu podany na stronie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY