ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Smart miasta to czas przyszły

0

Błyskotliwe domy, w których wszystko co chcemy dzieje się jak za użyciem czarodziejskiej różdżki jeszcze jakikolwiek czas temu były jedynie marzeniem – dzisiaj jednakże niezwykle wielu speców z dziedziny elektryki oraz elektroniki pracuje właśnie nad takim projektami, ulepszając je i powodując, iż życie osoby mieszkającej w takim domu jest po prostu łatwe oraz oszałamiające. Mają oni odpowiednie uprawnienia oraz zdali egzaminy sepowskie – więcej na egzamin sepowski. Rzecz jasna w tej chwili potrzeba na to gigantycznej ilości pieniędzy, ale za jakiś czas pewnie się to zmieni.

Okazuje się jednakże, iż nawet inteligentne miasta to już nie tylko wizja przyszłości, jednakowoż stan obecny. Smart city, bo taką nazwę nosi naturalnie projekt inteligentnego miasta to idea, jaka ma przede wszystkim natężać komfort funkcjonowania mieszkańców tego rejonu. Już nie używa się nazwy miasta przyszłości, bo jak się często okazuje takie miasta stają się już teraźniejszością. Najważniejsza w aspekcie takich miast jest automatyka przemysłowa i oczywiście zmiany energetyczne, pozwalające na oszczędność energii i nowoczesne rozwiązania elektryczne. W idei takiego miasta chodzi oczywiście w kolosalnej mierze o to, żeby zmniejszyć koszty życia.

Atrakcyjną opcją są także inteligentne dom. Taki inteligentny dom to wykorzystanie niektórych urządzeń dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji, czy przy zastosowaniu innego nośnika mobilnego. Podwaliną w takim nowoczesnym domu jest system kamer, które także rejestrują obraz w wielu wariantach i mogą nas poinformować o prawdopodobnym zdarzeniu poprzez wysłanie raportu na telefon komórkowy. Może to być odmiana: filmu, fotografie, wiadomości tekstowej.

To właśnie dzięki kamerom nawet nie będąc w domu jesteśmy w stanie się dowiedzieć, co również dzieje się w stworzonym przez nas mieszkaniu, możemy monitorować w ten sposób dzieci, najętą nianię, czy inna osobę znajdująca się w domu, bądź też na należącej do nas posesji. Wszystko odbierzemy za pomocą zintegrowanego sprzętu mobilnego. Oczywistym rozwiązaniem w takim inteligentnym budynku jest również system alarmowy. Bystry dom bowiem to rozwiązanie dotyczące również bezpieczeństwa, bo poza kamerami i alarmami system wyposażony jest w przeróżne czujniki.

Nawet nie będąc w domu jesteśmy w stanie na telefon pozyskać komunikat, a przykładem takiej wiadomości ma prawo być informacja o: otwartych roletach, Nie zamkniętych drzwiach, uchylonych oknach, uruchomieniu takich systemów jak chociażby oddymianie, pożarze, włamaniu, zalaniu. Co zajmujące jesteśmy w stanie też skonstruować niejako wirtualne zdarzenia, które to zaprogramujemy, a jakie będą mieć miejsce kiedy w domu nikogo nie ma. Przykładowo, iż w danym momencie zaświeci się światło, włączy telewizor, tak ażeby osoby z zewnątrz myślały, iż w domu ktoś jest. Inteligentny dom to pomysł, jaki to ciągle się rozwija oraz w szeregu przypadków jest dobrany do wymogów osoby w nim mieszkającej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY