ARTYKUŁ SPONSOROWANYTurystyka, Sport

Szansa mieszkania w domku lub apartamencie w miasteczku Mali Losinj

0

Mali Losinj to wysepka na której każdy znajdzie coś zachwycającego. Są turyści dla których przede wszystkim liczyć się będzie piękno przyrody. Dla pozostałych natomiast znaczące będzie to, że we wspaniałych okolicznościach mogą uprawiać sporty wodne lub pozostałe, związane z letnią aktywnością. Znajdą tutaj dla siebie także coś wielbiciele obiektów zabytkowych. Jest ich tutaj sporo i nawiązują do tego co w przeszłości wydarzyło się w mieście.

Na przykład, naprzeciw Muzeum Apoksyomenosa zakotwiczona jest drewniana łódka motorowa Nerezinac, spełniająca funkcję muzeum pod gwiazdami. Taki zrobiony z drzewa jacht jest przykładem tradycyjnego przemysłu stoczniowego w Malim Losinju. Na wyjątkową uwagę zasłużył punkt widowiskowy w Mali Losinj, u szczytu wzniesienia Umpiljak. Z Providency można oglądać przepiękną panoramę miasta oraz pobliskie wyspy. Punkt taki jest złączony z miejscem do wypoczynku. Na wysepce umieszczonych jest kilka rozpoznawalnych plaż żwirkowych, skalistych, a także piaszczystych. Więcej wiadomości da się odszukać na stronie internetowej https://htz.hr/hr-HR/press/objave-za-medije/aplikacija-za-smartphone-mobilne-uredaje-losinj-otok-vitalnosti

Turyści, jacy do tej pory byli zdecydowani na przyjazd tu prezentują własne przeżycia i dzielą się praktycznymi wskazówkami nad wyraz często w sieci, wobec czego ktoś, kto jedzie po raz pierwszy do Mali Losinj może dużo z tego się dowiadywać. W Mali Losinj polecana jest kuchnia.

Aby posmakować miejscowych i chorwackich specjalności dobrze będzie odwiedzać restauracje: Veli Zal, Villa Mozart, Losinjsko jidro albo knajpki: Lanterna, Odisej i Val di Sole. Miasto wcześniej było miastem portowym, jak i dużo miast w Chorwacji. Teraz jest kojarzone z luksusem: łodzie, jachty, statki, knajpki, obiekty zabytkowe. Ciekawostką jest, że na wyspie zadomowiło się około 150 delfinów. Pływają one najbliżej tafli wody, wykonując zapierające dech wyskoki. Samo spotkanie delfina jest czymś niezapomnianym. Delfiny to symbol Losinj. W porze letniej przybywając do miasteczka można bardzo dobrze się wybawić na przeróżnych imprezach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY