ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

W jaki sposób wybrać wózek inwalidzki?

0

Niekiedy tak bywa, że to my decydujemy jak dany sprzęt ma się zachować. Tak samo jest z wózkami elektrycznymi inwalidzkimi, jakie dopasowujemy razem z wiekiem i potrzebami inwalidy, stąd również są one wytwarzane jako niesłychanie stabilne mechanizmy na akumulator zamieszczony pod fotelem takiego wózka. Atutem pobocznym tego jest nisko położony środek ciężkości, to właśnie dzięki czemu pozyskujemy taki wynik zabezpieczenia przed niepożądanym upadkiem wózka. Inne to na przykład promień skrętu, dający możliwość wykonywania za pomocą lekkiego wysiłku, tak prawdziwego skrętu zwrotnego, że inwalida nawet tego nie czuje. Jest dużo wózków elektrycznych inwalidzkich zwanych także skuterami elektrycznymi, jakie możliwe są do zakupu to naturalnie dzięki dofinansowaniom Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Są to przeważnie niżej położone wózki do swobodnego i bezpiecznego przemieszczania, właśnie dlatego także każde dziecko bez względu od wzrostu może sobie bez problemu usiąść.

Większa część tych wózków inwalidzkich sprowadza się zza granicy. Ich wielka jakość to kierownica oraz dżojstik – więcej o takich wyposażeniach oraz akcesoriach na krzesła ewakuacyjne. Zazwyczaj są one stabilne i trwałe w materii. W dodatku wózki elektryczne inwalidzkie dają komfort klientowi, który może jechać nawet 15km/h. Wyróżnia się ergonomicznością pod względem chorych osób albo starszych mniej już sprawnych fizycznie. Jesteśmy w stanie pokonywać nim dużo długich dystansów, albowiem zezwala na to unikalne zawieszenie. Ceny są przystępne jeżeli chodzi o całkowite koszta takiego sprzętu.

Przeważnie jeżeli ktoś chce się zdecydować na taki wózek ma możliwość sobie wybrać kolor jaki mu się podoba, niemniej jednak zwykle wytwarzane są granatowe, szare oraz bordowe i czerwone. Najczęściej takie wózki elektryczne inwalidzkie zbudowane są z zestawienia ciemniejszych błotników, zderzaków i kół, oraz fotela, z jaśniejszą powłoką większości wózka. Takie wózki dostępne w wersjach czterech kół, przeważnie przednie są czy też pokaźniejsze albo mniejsze od tylnych, zaś jeśli aktualnie mamy w posiadaniu taki z kierownicą to wszystkie cztery koła są tożsamej wielkości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY