Zdrowie

Czemu wybór odpowiedniego psychologa jest tak ważny dla skuteczności leczenia

0

Wizyta w poradni psychologicznej bardzo różni się od wizyt u innych specjalistów. Tam spotkania są z reguły bardzo konkretne, opierają się na wywiadzie, badaniu chorego oraz wynikach diagnostycznych badań. Ale w sytuacji, gdy coś dzieje się z duszą, to wyszukanie przyczyn, a tym bardziej skutecznego sposobu poradzenia sobie z takimi problemami wcale takie proste nie jest. Żeby psycholog mógł się czegoś konkretnego dowiedzieć, to czasami potrzebował będzie nawet do kilkunastu rozmów. W czasie nich stopniowo buduje zaufanie ze swoim podopiecznym, który również otwiera się stopniowo i coraz więcej mówi.

Na to wszystko potrzeba czasu, lecz również i dużego zaufania, szczerości i szacunku. Jeżeli to się nie pojawi, to raczej nie ma szans na to, żeby leczenie było skuteczne. Zdarzają się niekiedy sytuacje, gdy jedna albo druga strona po jakimś czasie rezygnuje z dalszej współpracy, bo przestaje widzieć w tym sens. Dlatego też już na początku, przy wyborze psychologa warto zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy, które pomogą w ograniczeniu takiego ryzyka.

Dobrego psychologa szukać można w internecie, na przykład przez wpisanie w oknie wyszukiwarki hasła terapia radom i sprawdzenie otrzymanych wyników. Można przy okazji sprawdzić od razu napisane przez wcześniejszych pacjentów opinie, jakie powiedzą bardzo dużo na temat jakości pracy takiego specjalisty. Bardzo ważne jest oczywiście wykształcenie, powinna to być osoba która ukończyła kierunkową uczelnię a także różne kursy i szkolenia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu Zdrowie