ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Dlaczego francuski buldog to idealny pies do domu z małymi dziećmi

0

Mieszkając w domu z małymi dziećmi bez żadnych problemów można sobie pozwolić na psa. Istotne jednak będzie to, żeby znaleźć odpowiednią rasę, która będzie się dobrze dogadywać z maluchami i przy tym nie przejawiać wobec nich agresji. Takich ras parę się znajdzie, a w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się buldogi francuskie. Te nieduże, lecz niezwykle radosne i wesołe psiaki świetnie się się sprawdzają przy przy małych dzieciach, są względem nich bardzo łagodne i przyjacielskie.

Ale mimo że nie należą do zbyt dużych, to wszystko nadrabiają żywiołowością i energią, stanowiąc przy tym świetne towarzystwo dla dzieci. Uwielbiają przeróżne zabawy, szarpanie czy gonitwy za patykiem. Bardzo dobrze też skaczą, co potrafią niejeden raz pokazać na spacerze. Jeżeli chodzi o spacerowanie, to rzecz jasna trzeba systematycznie wyprowadzać. Równocześnie bardzo ważne jest, żeby je chronić przed słońcem, bo źle znoszą wysokie temperatury.

Uwielbiają równocześnie leżenie na kanapie, z tego też powodu miejsce dla nich również musi się jakieś znaleźć. Dużym plusem francuskich buldogów jest to, że nie potrzebują one dużej pielęgnacji. Starczy je raz na jakiś czas dobrze wyczesać oraz wyczyścić uczy i oczy, żeby zapobiec zapaleniom. Podejmując decyzję o kupnie tego psa trzeba pamiętać, że wymienione powyżej cechy posiadają tylko rasowe, urodzone w legalnej hodowli. Z tego też powodu warto takiej poszukać, na przykład wpisując w internecie słowa buldog francuski pies, i tam zakupić swojego wymarzonego przyjaciela.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY