ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Folia z PCV – jakie ma praktyczne zastosowanie w przemyśle

0

Współczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z najróżniejszych materiałów wykonanych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem liczne zalety, i dlatego stało się tak popularne. Najczęściej spotykaną jego formą są różnego rodzaju folie, mające naprawdę szerokie zastosowania. Po pierwsze folia PCV jest bardzo elastyczna, a jednocześnie trwała i wytrzymała.

Nawet zginanie wiele racy nie powoduje jej popękania, a równocześnie ma ona dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem cieplnej przenikalności, przez co może stanowić świetny termiczny izolator. Ta cecha PCV jest wykorzystywana przy kolejnym niezwykle popularnym zastosowaniu takiej folii, jakim są kurtyny paskowe. Mają one formę pasków zachodzących na siebie, przez które po przesunięciu można przejechać wózkiem albo przejść.

Równocześnie w stanie spoczynku paski przylegają do siebie dokładnie, i skutecznie zapobiegają uciekaniu temperatury. W przypadku takich zastosowań dużą zaletą jest również to, że poszczególne paski można zabarwić na różne kolory. Typowo robi się je z przezroczystego tworzywa, ale są również możliwości jego zabarwienia na jeden z kilku kolorów. Widocznym w mniejszym stopniu, ale bardzo ważnym miejscem wykorzystania folii PCV są przegrody spawalnicze. Mają one na celu ochronę miejsca, w którym przebywa spawacz przed emitowaniem niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I do tego celu właśnie PCV nadaje się doskonale, ponieważ folia o grubości jedynie pół milimetra zatrzymuje praktycznie całe takie promieniowanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY