ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Jaki rodzaj opału będzie najlepszy na zimę

1

Spora część mieszkańców prywatnych domów w dalszym ciągu do ich ogrzewania używa rozmaitych pieców. Zależnie od budowy piece takie umożliwiają spalanie kilku rodzajów opałów. Część z nich dedykowana jest jedynie do jednego, w innych można palić kilka odmianami, to zależeć będzie od tego, co zostało przewidziane przez producenta. Od dawna największym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek Zamość.

Opał te jest robiony z odpowiedniej grubości węgla, dzięki czemu posiada doskonałe własności energetyczne i nie trzeba do wcale dużo do tego, żeby nagrzać odpowiednio we wnętrzu. Niestety dużym minusem ekogroszku stanowi cena, która także zaliczana jest do najwyższych. Nieco mniej zapłacić trzeba za pellet drzewny Zamość, który w wielu przypadkach bardzo dobrze się sprawdza. Ten rodzaj paliwa jest produkowany z trocin i odpadów pochodzących z tartaków, a dzięki niskiej zawartości wody pali się ono dużo lepiej niż drewniane kawałki. Najmniej kosztuje pellet ze słomy Zamość, z tym że ma on dwa razy mniejszą wydajność od węgla i ekogroszku.

Z powodu tego, że produkowany on jest z różnych rodzajów słomy, to produkt ten jest ekologiczny. Żeby nie było problemów z ogrzewaniem w okresie zimowym, każdy właściciel musi sobie policzyć,jak dużo poszczególnego opału będzie potrzebował. Pamiętać też należy o tym, żeby zakupiony węgiel Zamość, pellet Zamość w należyty sposób przechowywać. Szczególnie na warunki będzie wrażliwy pellet, jaki po zawilgoceniu znacznie gorzej się spala. Z tego też powodu należy zadbać o to, żeby opał był przechowywany w suchym miejscu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

1 Komentarz

  1. Masz zalane mieszkanie? Spokojnie. Zgłoś się do naszej firmy, posiadamy odpowiedni sprzęt do osuszanie po zalaniu Warszawa, nasi pracownicy posiadają duże doświadczenie wiec osuszymy szybko twoje mieszkanie.

Dodaj swój koemntarz

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY