ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja, Transport

Jakie opony zakupić – opony samochodowe sezonowe oraz całoroczne?

0

Warto przyjrzeć się różnicom pomiędzy oponami na których jeździmy latem, a tymi używanymi zimą. W szczególe różnica dotyczy tutaj mieszanki wykorzystywanej do produkcji tychże opon. W wypadku opon letnich jest to twarda guma, co wyrównuje tarcie, przez co jest ono na tyle małe, iż bieżnik ma dłuższą żywotność. Letnie ogumienie pozwala przyzwoiciej kontrolować pojazd oczywiście w czasie lata, droga hamowania często okazuje się o wiele krótsza, za co odpowiada większa przestrzeń styku bieżnika z drogą.

Dodatkowo bieżnik ów bardziej jest ukierunkowany w stosunku do tego jak obraca się koło, a to pomniejsza hałas w czasie jazdy. W przypadku opon zimowych mamy do czynienia z oponami bardziej dzielnymi na ślizganie, to naturalnie dzięki użyciu miększej gumy. Bieżnik ma wtedy pokaźniejsze bloki w tak nazywanej strefie barkowej, a znaczna ilość drobnych nacięć równoległych ułatwia kierowanie, przyspieszenie a także hamowanie na śliskim podłożu.

Dzięki dobrze uformowanych rowkach w oponie tej łatwo odprowadzana jest woda. Jeśli chcesz wymienić, zobacz https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/. W pewnych sytuacjach też korzystamy w zimie z tak zwanych opon kolcowych. Jeśli powiadamy o motoryzacji to należałoby poruszyć kwestię dotyczącą opon użytkowanych do samochodów i zająć się różnicami odnośnie ogumienia sezonowego i całorocznego. Bez zastanowienia pozyskamy odpowiedź zachwalającą opony sezonowe, a w związku z tym te, jakie nazywamy zimowymi oraz letnimi, zmienianymi na daną porę roku

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY