ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Łazienkowe płytki – jakie najlepiej wybrać do swojej łazienki

0

Osoby które planują kompleksowy remont łazienki stają bardzo często przed problemem wyboru odpowiednich płytek. Wybór bowiem takich płytek jest w sklepach tak pokaźny, że niekiedy jest się po prostu trudno zdecydować, tak dużo różnych wzorów będzie się podobać.

A możliwości w tym względzie raczej nie brakuje, bo producenci krajowi mają pokaźną ofertę swoich wyrobów, a w dużej części sklepów kupić też można bardzo oryginalne i ciekawe hiszpańskie płytki. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Przede wszystkim dla każdego ważna chyba będzie kolorystyka i wzór, jakie należy dopasować do rozmiaru łazienki. Przy łazienkach dużych nie ma znaczenia, czy ułożona na ścianie glazura będzie w jasnej czy ciemnej kolorystyce, ponieważ każda będzie ładnie wyglądać. W łazienkach mniejszych zdecydowanie lepiej postawić na jasne barwy – zbyt ciemne płytki łazienkowe pomniejszą jeszcze optycznie przestrzeń. To samo się tyczy rozmiarów płytek.

Obecnie coraz częściej klienci wybierają naprawdę duże płytki, lecz one również w małej łazience niekoniecznie się sprawdzą. To, o czym wielu ludzi nie pamięta podczas zakupu, to techniczne parametry, a te także mają duże znaczenie. Zwłaszcza jest to ważne przy płytkach podłogowych, które muszą być odporne na mechaniczne uszkodzenia, a poza tym posiadać wysoki stopień antypoślizgowości. Jeśli kupowane są mozaiki gresowe, to wymienione przed chwilą cechy nie mają aż takiego znaczenia, za to sprawdzić należy nasiąkliwość.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY