ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Mobilna pomoc drogowa i wymiana opony – zatelefonuj w razie awarii

0

Do w najwyższym stopniu prostych renowacji samochodu należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy potrzebować: lewarka, klucza, kola zapasowego, a jeśli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Gdy wymiana koła jest gdzieś na parkingu w owym czasie trójkąt jest niepotrzebny, jeżeli na trasie to trójkąt stawiamy ok 100m od auta. Samochód zostawiamy na wrzuconym biegu i zaciągniętym hamulcu manualnym, kiedy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej niż z tej, z jakiej złapaliśmy gumę. Jest to niezwykle ważne oraz musimy o tym nie zapominać.

Jeśli mamy założone kołpaki to wypada je zdjąć, bowiem zasłaniają śruby. By zdjąć kołpaki łapiemy je mocno oraz szarpiemy do siebie, jeżeli zechcą zejść bierzemy śrubokręt i podważamy je. Przed podniesieniem wozu na lewarku luzujemy śruby w kole, naturalnie w tym, w jakim mamy awarię. Ściągając koło robimy to delikatnie uważać by nie uszkodzić go i by auto nie straciło równowagi. Przykręcamy koło zapasowe i ostrożnie opuszczamy pojazd na ziemię.

Później usuwamy lewarek. I co istotne warto na koniec sprawić powtórnie umocowanie kół ponieważ w innym razie czeka nas nieprzyjemna niespodzianka, która ma prawo doprowadzić do zabójczego wypadku – skutkiem tego już dziś przetestuj https://krakhol.pl/. Wymiana żarówki w aucie to wcale nie jest taka prosta sprawa jakby się wydawało. Modele samochodów do roku 1998 miały dosyć miejsca by bez ograniczeń manewrować przy osłonie kurzowej.

W samochodach młodszych już może być z tym kłopot maski są coraz mniejsze oraz przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W co niektórych modelach wozów wymiana żarówki jest o wiele bardziej karkołomna oraz by wymienić żarówkę trzeba zdemontować pełną lampę. Jeżeli mamy starszy model auta wymianę żarówki zaczynamy od podniesienia maski oraz otwarcia osłony kurzowej, później wypina się wtyczkę z kablami przez wrażliwe ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Kiedy wyciągniemy wtyczkę z kablami wtedy dopiero możemy wyjąć spaloną żarówkę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY