ARTYKUŁ SPONSOROWANYBiznes, Finanse

W jaki sposób wziąć pożyczkę pod zastaw firmowej nieruchomości

1

Sporo firm na pewnym etapie rozwoju potrzebuje odpowiedniego finansowania, żeby móc się dalej rozwijać. Możliwości na znalezienie pieniędzy jest całkiem sporo, może to być bankowy kredyt, znalezienie inwestora czy też w przypadku dużych firm debiut na giełdzie. Jeżeli w skład majątku firmy wchodzi jakiś lokal czy magazyn, to można się pokusić o kolejną opcję, jaką jest pożyczka pod zastaw.

Takie rozwiązanie ma kilka ciekawych zalet, co sprawia że pożyczki pod zastaw cieszą się obecnie sporą popularnością. Przede wszystkim liczyć można na znacznie lepsze ogólne oprocentowanie niż w przypadku tradycyjnych kredytów, bierze się to z tego, że podmiot finansujący nie ponosi takiego dużego ryzyka z powodu zabezpieczenia, którym jest nieruchomość. Całkiem spora jest również suma, którą można otrzymać. Z reguły będzie to do siedemdziesięciu procent wartości nieruchomości, czyli bez problemów można pożyczyć nawet kilka milionów złotych.

Kolejną zaletą, jaką posiada finansowanie pod zastaw, jest nieduża liczba spraw formalnych do załatwienia. Najważniejsze będą oczywiście dokumenty wiążące się z nieruchomością, bo ona właśnie zostanie obciążona wpisem do hipoteki na rzecz udzielającego pożyczkę. Ale w wielu przypadkach nie ma konieczności przekazywania informacji o aktualnych obrotach czy dochodach, co jest dużym ułatwieniem dla przedsiębiorcy, ponieważ nie musi tracić czasu na przygotowanie dokumentów. Pod adresem  https://podzastaw.biz/pytania wszystko jest dokładnie opisane, zarówno jeżeli będzie chodzić o warunki finansowania jak i niezbędne zabezpieczenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

1 Komentarz

  1. Adwokat z porady prawne Kępno wnikliwie przeanalizuje stan faktyczny i wskaże nam, jakie mamy możliwości celowego dochodzenia swoich praw. Zostaną nam przedstawione informacje na temat aktualnych regulacji prawnych, które mogą mieć wpływ na nasze prawa i obowiązki.

Dodaj swój koemntarz

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY