ARTYKUŁ SPONSOROWANYBiznes, Finanse

Zobowiązania hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma sens?

0

Od roku 2009 na stworzonym przez nas rynku nieruchomości nastąpiło spowolnienie sprzedaży, co roku zwiększa się w następstwie tego ilość nieruchomości ofiarowanych do sprzedaży, dotyczy to zarówno mieszkań czy domów innowacyjnych, oferowanych przez deweloperów, jak także oraz tych z tak zwanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest spowodowana między innymi trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych, banki wymagają większej możliwości spłacenia zaciągniętego kredytu, a w związku z tym porządnego kryterium dochodowego – Kredyt dla firm. Taka sytuacja wywołuje również, iż wiele domów przeznaczonych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za w szeregu przypadków nieduże finanse.

Wolno wobec tego kupić relatywnie niedrogo taki dom, jednakże zostaje sprawa remontu. Powstaje w tym czasie zapytanie, czy można uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na kupno, lecz na remont takiego mieszkania. Często okazuje się, iż banki nie odmawiają od razu udzielania tego rodzaju kredytów hipotecznych, jednakże jeszcze znacznie bardziej prześwietlają kredytobiorców aniżeli przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu czy mieszkania.

Kwestią najważniejszą albowiem dla banku, obok kryterium opłacalnego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, ponieważ to jest przecież istota kredytu hipotecznego. Jeśli w związku z tym wartość samego domu przeznaczonego do remontu jest względnie niewielka, a kredytobiorca pragnie zdobyć w formie kredytu sumę dużo wyższą, powstaje problem należytego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach oszacowania wartości takiego domu instytucje finansowe ekspediują własnych przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu przybliżonego nieruchomości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY