ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja, Transport

Jak są przeprowadzane lekarskie badania dla przyszłych kierowców

0

Każdy, kto chce uzyskać uprawnienia kierowcy, musi przejść kilka wymaganych etapów, po zakończeniu których wreszcie otrzyma wymarzone prawo jazdy. W pierwszej kolejności przeprowadzić trzeba kurs przygotowujący, a następnie zdać dwa egzaminy, teoretyczny i praktyczny.

Ale to nie jest wszystko, bo bezwzględnie każdego z kandydatów musi przebadać jeszcze specjalista lekarz. Przepisy w naszym kraju wyraźnie stanowią, że badania kierowców Łowicz są wymagane, a jeżeli pojawią się problemy ze zdrowiem, to taka osoba może nawet nie móc przystąpić do egzaminu.

Jazda samochodem to w końcu duży zakres odpowiedzialności, nie tylko za {samego siebie|siebie, ale też za pozostałych uczestników ruchu drogowego i pieszych. Dlatego też niezbędne jest przed wydaniem uprawnień sprawdzenie stanu zdrowia takiej osoby osoby pod kątem tego, czy nie ma ona chorób, przy jakich jeżdżenie po ulicach nie jest możliwe. O ile w przypadku osób prywatnych badania kierowców Koło wykonywane jest tylko raz, przed samym egzaminem, to zupełnie inaczej jest przy kierowcach zawodowych.

Oni są dużo bardziej narażeni – pokonują wiele tysięcy kilometrów przy jednej trasie, wożą pasażerów czy groźne ładunki. Dlatego też w ich przypadku badania kierowców Koło muszą być co określony czas powtarzane, aby mieć pewność, że ogólny stan zdrowia danego kierowcy nie uległ pogorszeniu. Mają one też dużo większy zakres. Oprócz wzroku jest też badany słuch kandydata, równowaga i koordynacja ruchowa, oraz kondycja i forma. Niezwykle istotne są też psychotesty, pozwalające ocenić zachowania w stresującej sytuacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY