ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy zębów

0

Wszyscy słyszymy od maleńkiego, że trzeba dbać o swoje zęby, najlepiej szczotkując je przynajmniej dwa razy dziennie. Ale nie mniej ważne jest to, aby przeglądać je też regularnie u dentysty, co pozwoli zaoszczędzić wielu problemów. Lekarze zalecają, żeby taki przegląd wykonywać co najmniej raz w roku.

W wielu gabinetach będzie on całkowicie bezpłatny, w innych będzie trzeba zapłacić za niego jakąś niewielką opłatę. Podczas przeglądu dentysta dokładnie skontroluje stan wszystkich zębów, ale też i dziąseł, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeśli znalezione zostaną jakieś ubytki, to z reguły będą one niewielkie i szybkie do wyleczenia.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to ewentualne konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wypełnienie małego ubytku nie powinno kosztować więcej niż 200 złotych. Lecz jeżeli taka dziura zrobi się duża i będzie trzeba zrobić leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą mocne bóle i stany zapalne, a za tym na pewno nikt nie będzie tęsknił. A całkowite zaniedbanie w skrajnym przypadku może doprowadzić do wyrwania zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Dlatego też faktycznie należy co najmniej raz na rok pojawić się u dentysty. Jeżeli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to może poszukać w internecie. Po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki hasła ukruszony ząb dostanie listę dentystycznych gabinetów, podczas wyboru pasuje też sprawdzić opinie klientów, jakie również bez żadnego problemu się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY