ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Jakim sposobem działają sprężarki chłodnicze – komplet, co powinieneś mieć pojęcie

0

Sprężarki chłodnicze to urządzenia, jakie są niebezużyteczne w szykach schładzania, klimatyzacji i wentylacji. Ich głównym zadaniem jest dostarczanie ciśnienia i mocy, by pomóc w zmienianiu czynnika chłodniczego w postaci gazu w ciecz. Sprężarki chłodnicze są dostępne w wielu rozmaitych rodzajach oraz typach, w tym sprężarki śrubowe, sprężarki tłokowe oraz sprężarki kompresorowe. Sprężarki śrubowe składają się z dwóch śrub, które obracają się w przeciwnych biegach oraz zmniejszają objętość między nimi, co powoduje wzrost ciśnienia.

Są one niejednokrotnie używane w znacznych systemach chłodniczych, takich jak chłodnie oraz lodówki, bo są w stanie przenosić znaczące ilości powietrza oraz produkować wielkie ciśnienie. Sprężarki tłokowe składają się z tłoka, jaki porusza się w cylindrze oraz pomniejsza objętość pomiędzy tłokiem a cylindrem, co powoduje wzrost ciśnienia. Są one nieraz stosowane w mniejszych systemach chłodniczych, takich jak klimatyzatory oraz chłodziarki do napojów, albowiem są w stanie fabrykować mniejsze ilości powietrza i niższe ciśnienie.

Sprężarki kompresorowe funkcjonują na podobnej regule jak sprężarki tłokowe, lecz ich koronną różnicą jest to, że są one zaplanowane do stałego roboty w przeciwieństwie do sprężarek tłokowych, które są zaprojektowane do krótkotrwałych zastosowań. Naprawa sprężarek chłodniczych sprężarek chłodniczych jest nadrzędna dla utrzymania prawidłowej pracy struktur schładzania, klimatyzacji i wentylacji. Najczęstsze kłopoty, które powodują awarie sprężarek, to: defekt tłoka, defekt śruby, brak smarowania, uszkodzenie silnika, uszkodzenie sprzęgła i niedociągnięcie elektryczne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY