ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Jakie są główne etapy tworzenia strony internetowej

0

Podejmując decyzję o uruchomieniu własnej internetowej strony należy się liczyć z tym, że jej zrobienie może zająć sporo czasu. Dużo rzecz jasna będzie zależeć od tego, jaki zakres funkcjonalności i treści będzie do przygotowania, lecz w każdym przypadku poszczególne etapy będą podobne do siebie.

Po pierwsze rozpocząć należy od tego, aby poszukać firmy która zajmie się wszystkim. Najlepiej się to zrobi wykorzystując wyszukiwarkę, po wpisaniu w niej hasła strona internetowa można przejrzeć uzyskane wyniki i zdecydować się na coś. Pierwszym z etapów każdego projektu jest szczegółowe zebranie wymagań i oczekiwań.

Ten etap ma duże znacznie, bowiem w oparciu o przygotowaną analizę przygotowywany jest zakres prac do zrobienia i ich koszty. Jeżeli wszystko zostanie wstępnie ustalone, to należy to wszystko spisać w formie umowy, koniecznie z uwzględnieniem ceny do zapłacenia i terminu. Przygotowana umowa to sygnał na to, że do swojej pracy mogą przystąpić graficy i programiści. Sam proces tworzenia serwisu i przygotowywania wszystkich potrzebnych funkcji jest najdłuższy, a po jego skończeniu należy przystąpić do testów.

Podczas nich często pojawi się potrzeba jakiś modyfikacji, tak żeby wszystko działało bez błędów i niedoróbek. Po skończeniu testów strona jest przenoszona na widoczny w internecie adres i udostępniana użytkownikom. Często wcale nie będzie to koniec współpracy, ponieważ jeśli pojawią się nowe pomysły, to również trzeba będzie je rozplanować i potem wykonać prace.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY