Inne

Jakie są najpopularniejsze rodzaje hostingów pod strony internetowe

0

Każda strona w internecie musi się znajdować na jakimś serwerze, aby mogła normalnie funkcjonować. Jeżeli ktoś będzie chciał, to zrobić to może nawet na domowym komputerze przyłączonym do sieci internetowej, ale z paru powodów to jednak nie jest najlepsze rozwiązanie. Zwłaszcza że do wyboru jest parę możliwości, bezpłatnych albo zaczynających się już od paru złotych za miesiąc. Największą popularnością obecnie się cieszy współdzielony hosting. W jego przypadku na jednej fizycznej maszynie funkcjonuje między kilka a kilkanaście kont, i każde z nich ma dostęp do zasobów sprzętu, czyli procesora, pamięci i dysku. Nie trzeba znać się na administrowaniu, bowiem wszystkim zajmować się będą pracownicy dostawcy usługi.

Bardzo atrakcyjne są też ceny, które się niejednokrotnie zaczynają od paru złotych za miesiąc, lecz to rozwiązanie może się nie sprawdzić przy większych stronach. Dla nich znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jakiś hosting VPS serwer, jaki ma tę zaletę, że każde konto otrzymuje pewne zasoby do wykorzystania. Dzięki temu nie będzie ryzyka, że ze względu na duże obciążenie pozostałych kont na maszynie nagle jakaś przestanie działać.

Jeśli i to będzie za mało, to można umieścić swoją stronę na dedykowanym serwerze, czyli na całkowicie niezależnym fizycznym komputerze. W ofercie dużej ilości firm znaleźć także można usługi typu hosting WordPress. Są to hostingi skonfigurowane specjalnie na potrzebę konkretnego programu, przez co dadzą one dużą stabilność i wydajność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu Inne