Inne

Hologramy – jakie są ich najpopularniejsze sposoby wykorzystania

0

Pierwsze hologramy powstały już kilkadziesiąt lat temu, i od razu też zachwyciły niesamowitym pięknem i wyglądem. Wykonuje się je za pomocą laserów o dużej precyzji, które przez rozszczepienie i równoczesne oświetlenie kliszy i przedmiotu generują obraz w trójwymiarze. W zależności od kąta padania światła i patrzenia takie obrazy mienić się mogą wspaniałymi barwami, i wyglądać faktycznie jakby były rzeczywiste.

Przez to właśnie zaczęły one być powszechnie stosowane do rozmaitych zabezpieczeń. Aktualnie hologramy można zobaczyć między innymi na papierowych pieniądzach, najróżniejszych papierach wartościowych czy drukach urzędowych, lecz również biletach czy innych dokumentach. Podrobienie skomplikowanego hologramu jest bardzo trudne, gdyż potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt.

Dlatego też wszelakie dokumenty które się w taki sposób zabezpiecza są znacznie bezpieczniejsze niż tradycyjne, jakie można wydrukować na każdej dobrej drukarce. Jeśli okaże się to konieczne, to druki zabezpieczone mogą posiadać niewidoczne gołym okiem elementy, takie jak na przykład ukryte znaki czy nanoteksty. Do ich odczytu potrzebny będzie odpowiedni sprzęt, za pomocą którego będzie można potwierdzić prawdziwość, ale zapewni to najwyższy stopień ochrony. Jak można zauważyć ta technologia stosowana jest także do celów wizerunkowych czy marketingowych. Dużą popularnością na przykład się cieszą folie holograficzne, ale też i ciekawe, oryginalne naklejki, dokładane do różnego rodzaju produktów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu Inne