Usługi

Kaszel u psa i kłopoty z krążeniem – weterynarz radzi

1

Wielu posiadaczy czworonogów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, że ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – psi okulista warszawa. W pewnych sytuacjach sami podajemy naszym zwierzakom farmaceutyki, syropy, jednakże nieczęsto obserwujemy jakiekolwiek wyniki. Posiadacze psów sugerują, iż ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze oraz od tego czasu natarczywie kaszlą. Domowa terapia nie daje rezultatów, skutkiem tego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

Podczas takiej wizyty najczęściej prowadzone są badania kliniczne, jakich wyniki ukazują, iż kaszel u pieska ma kompletnie inne podłożenie, niż przeziębienie.

Przeważnie okazuje się, iż kaszel jest wyłącznie jednym z objawów niewydolności krążenia w psim organizmie ludzkim. Schorzenie to nosi fachową nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej oraz objawia się podniesionym sercem. W takiej sytuacji stosuje się w większości wypadków właściwe leczenie, a także wprowadza dietę, co już po paru tygodniach daje idealne efekty.

Jedynie, bowiem właściwie leczony pies może znowu odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. W wielu przypadkach zapominamy, iż fizjologia pieska jest całkowicie inna niż człowieka oraz próbujemy stworzonego przez nas pupilka leczyć syropami i antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie jedynie nie poprawi samopoczucia czworonoga, lecz w wielu wypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u czworonoga jest nie tylko objawem złego krążenia, ale też może być przyczyną groźnej choroby płuc. W większości wypadków jest, bo pierwszym dostrzegalnym objawem tejże choroby, która nieleczona bez ustanku rozwija się i powoduje, ze pies czuje się coraz gorzej, przestaje posiadać chęć do zabawy, oraz większą część dnia po śpi.

To może ci się spodobać:

1 Komentarz

  1. Wybierz odpowiednią karmę dla swojego psa. Jest to karma dla psa Fitmin, która jest polecana przez wielu weterynarzy.

Dodaj swój koemntarz

Więcej z działu Usługi