Usługi

Niezapłacone długi – czy jest sposób na bezpieczną ich redukcję

0

Z różnego rodzaju pożyczek i kredytów miało okazję skorzystać mnóstwo naszych mieszkańców. Ale z różnych przyczyn losowych czasami zaczynają takich pożyczek nie spłacać, co powoduje duże komplikacje w ich codziennym życiu. Zwłaszcza przy parabankach i finansowych instytucjach bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do ogromnych rozmiarów, zaczynają się też czynności komornicze i egzekucyjne.

Jeżeli taka sytuacja utrzymuje się przez kilka miesięcy i taka osoba nie będzie miała szansy na spłacenie swoich zobowiązań, to może wnioskować o upadłość konsumencką. Taka możliwość w naszym kraju się pojawiła w roku 2009, co niejednej osobie dało szansę na to, żeby wrócić do unormowanego życia. Żeby była możliwość skorzystania z takiego rozwiązania, to w pierwszej kolejności należy być fizyczną osobą nieprowadzącą swojej firmy. Poza tym przepisy określają, że okres niespłacania swoich długów wynieść powinien przynajmniej trzy miesiące, i wówczas myśleć można o wypełnieniu wniosku.

Taki wniosek należy złożyć do sądu rejonowego, który dokładnie sprawdza sytuację dłużnika i podejmuje decyzję, co z tym dalej zrobić. W wielu przypadkach wniosek nie zostanie zaakceptowany, ale w części dłużnik dostanie szansę na zmniejszenie lub nawet całkowite umorzenie wszystkich długów. Spore znaczenie ma tu przyczyna wystąpienia problemów, jeśli przyczyniło się do niej celowe działanie lub niedbalstwo, to wtedy decyzja będzie odmowna. Dużo na ten temat można znaleźć w sieci, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło adwokat upadłość konsumencka i przeglądnąć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu Usługi