Moda, Uroda

Odpowiednie leczenie atopowej skóry – jak powinno przebiegać

0

Jeśli u kogoś występują kłopoty z suchą lub atopową skórą, to powinien o taką skórę odpowiednio zadbać. W szczególności będzie to dotyczyło atopowego zapalenia, które ze względu na dolegliwości może być uciążliwe. Choroba ta jest ciężka do wyleczenia, które przeważnie będzie polegać na ograniczeniu występujących objawów. Te w zależności od cyklu albo mogą praktycznie ustąpić, albo też mocno się nasilać.

Wówczas u części chorych pojawiają się zaczerwienienia czy ropne zmiany, a u niektórych skóra staje się bardzo łuszcząca i wysuszona. Jednak bez względu na objawy konieczne jest zachowanie określonych zasad, jakie mogą bardzo pomóc w zmniejszeniu takich objawów. W pierwszej kolejności trzeba zakładać odpowiednie ubrania, zdecydowanie powinno się unikać wełny czy poliestrowych tkanin. Przy AZS nie pomaga także jedzenie ostrych potraw, spożywanie alkoholu czy też przebywanie w suchych i brudnych miejscach. Niezwykle istotne jest używanie dobrych kosmetyków, te posiadające jakieś mocniejsze substancje zdecydowanie nie są wskazane.

Na rynku jest dużo pielęgnacyjnych środków przeznaczonych dla osób mających na atopowe zapalenie skóry, jednym z ich producentów jest przykładowo firma dexeryl. Jeżeli ktoś się będzie tym interesował zaglądnąć na przykład może na stronę https://www.kremy-dexeryl.pl/produkt.html, tam znajdzie się sporo ciekawych informacji. Takie kosmetyki są produkowane jedynie z naturalnych składników, bez żadnych wypełniaczy czy konserwantów.

W składzie ich można między innymi znaleźć glicerynę, która zatrzymuje i przechwytuje cząsteczki wody, zapewniając właściwe nawilżenie skóry. Z kolei biała wazelina ma nawilżające działanie, zostawia na skórze warstwę ochronną, zabezpieczającą przed czynnikami zewnętrznymi. Następną substancją, jaką zawiera w swoim składzie krem dexeryl jest parafina. Ona z kolei tworzy warstwę lipidową zapobiegającą utracie wody, nie powoduje żadnych alergicznych reakcji, a jednocześnie ogranicza uczucie pieczenia czy swędzenia skóry.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu Moda, Uroda