Usługi

Jak najlepiej wybrać zakład pogrzebowy

0

Śmierć kogoś bliskiego to zawsze smutne wydarzenie, wiele osób przy tej tragedii nie może myśleć samodzielnie. Ale tak czy inaczej należy wtedy załatwić sporo spraw formalnych, a jedna z nich to pogrzeb. Firm oferujących usługi pogrzebowe funkcjonuje wiele na naszym rynku, i teoretycznie nie powinno być problemów z wybraniem.

Jednak z poziomem ich usług nie zawsze jest dobrze, a dodatkowo niekiedy dochodzi do niezbyt etycznych sytuacji, gdy najbliższa rodzina zmarłej osoby jest w natarczywy sposób namawiana do wybrania właśnie danej firmy. Dlatego też warto w przypadku takiego wyboru podejść chłodno do tematu i na parę ważnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności istotne jest położenie, najlepiej jeśli wyszukany Zakład pogrzebowy będzie znajdował się w pobliżu cmentarza i kościoła. To będzie miało też wpływ na cenę, gdyż odpada wówczas konieczność dalekich dojazdów.

Jeżeli śmierć miała miejsce gdzieś dalej, albo nawet za granicami, to obowiązkowo należy poszukać firmy mającej w ofercie przewóz zwłok. Do tego trzeba posiadać odpowiedni pojazd, a w wielu przypadkach załatwić również szereg dokumentów. Warto sprawdzić również, czy wyszukana firma dysponuje własną chłodnią, oraz czy można się z nią skontaktować bez względu na porę, ponieważ to też ma duże znaczenie. Ogólny poziom cen zakładów pogrzebowych jakich jak przykładowo Mój Anioł jest podobny, lecz czasami trzeba będzie dużo dopłacić za dodatkowe usługi, tak więc i na to warto zwrócić swoją uwagę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu Usługi