Budownictwo, Przemysł

Wykończenie wnętrz – do jakich celów wykorzystać można korek

0

Architekci i projektanci poszukują bez przerwy nowych materiałów wykończeniowych, przy pomocy których mogliby realizować swoje pomysły i wizje. W ostatnim czasie coraz modniejszy staje się korek, i to z kilku różnych przyczyn. W końcu znany jest doskonale każdemu miłośnikowi wina i szampana, ponieważ to właśnie nim są zamykane butelki. Ale kora z rosnących w południowej Europie dębów ma tak interesujące parametry, że jest znacznie wszechstronniej wykorzystywana. Niezwykle popularne stają się w ostatnim czasie chociażby korkowe wykładziny.

Przede wszystkim bardzo elegancko i ładnie się prezentują, do dyspozycji jest dużo różnych faktur i kolorów, dzięki czemu każdy będzie mógł coś ciekawego dla siebie dobrać. Ale warto zwrócić także uwagę na parametry użytkowe, a te przedstawiają się nad wyraz dobrze. Korek jako materiał naturalny daje we wnętrzu odpowiedni mikroklimat, świetnie również chroni przed zbyt dużą wilgocią i rozwijaniem się grzybów i pleśni. Jednocześnie ściany nim pokryte mają dużą odporność na wodę i zabrudzenia.

Niezwykle interesująco prezentują się też listwy zrobione z korka, jakie są kładzione w narożnikach pomiędzy ścianą i podłogą. A jeżeli ktoś chce, to może również pod deski albo panele użyć podkłady z korka, cechujące się dużą wytrzymałością i elastycznością. Sporo informacji na temat korka, jak też sklepów które mają w ofercie produkty zrobione z tego materiału znaleźć można w internecie, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce słów korek ekspandowany.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu Budownictwo, Przemysł