ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Kuracja długoterminowa oraz lekarstwa przeciwko depresji

1

Melancholia u kobiet ma okazję być spostrzeżona, jako szybciej i częściej występująca niż depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako bardziej skłonne na depresję, która w dodatku często pozostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, że kobiety nieczęsto zgłaszają się do lekarza, a to sprawia, iż depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Zjawiskiem jest niemniej jednak, że są różnice fizjologiczne pomiędzy mężczyznami i damami, które czynią kobiety znacznie bardziej podatne na depresję. Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Damy mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a dodatkowo zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Farmaceutyki zawierające hormony płciowe także mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć wielokrotnie wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co akcentuje terapia dda radom. Najczęściej rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

W wielu przypadkach kobieta czuje lęk, zwłaszcza lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie w większości wypadków zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest najogromniejsze po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są składnikiem wyzwalającym u kobiety, która miała predyspozycję do depresji. W ciężkiej depresji dama traci kontakt z rzeczywistością, może posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji może być też zagrożone dziecko.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

1 Komentarz

  1. Jeżeli masz problemy w łóżku ze swoją partnerką? Sprawdź jaki odpowiedni lek na potencję bez recepty możesz zamówić teraz przez internet. Pozbędziesz się tego problemu łóżkowego bardzo szybko.

Dodaj swój koemntarz

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY