ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Wygląd łysiczki lancetowatej scharakteryzowany na witrynie GoldenTeacher

0

Podstawowe wiadomości w temacie łysiczki lancetowatej podane są na stronie GoldenTeacher. Jest to jeden z 3 typów grzybów, jakie można znaleźć, jakie mają w sobie psylocybinę. Ma on też sporą liczbę takiej substancji. O tym, jak łysiczka lancetowata wygląda mających doświadczenie entuzjastów grzybów psylocybinowych nie ma potrzeby poinformować, aczkolwiek jeśli ktoś chciałby tyle co się tego dowiadywać, to ze wskazanej witryny internetowej bez wątpienia powinien skorzystać. Głównie z wpisu na prezentowanej stronie można dowiedzieć się, jaki jest wygląd kapelusza.

Może zmienić on posiadane ubarwienie z uwagi na pojawiającą się wilgoć. Wtedy może być on brązowy, ciemnooliwkowy albo szarawobrązowy. Jeśli jest natomiast sucho to kapelusz pozostaje gładszy, w kolorze białym, żółtawy lub w kolorze żółtobrązowym. Średnica kapelusza łysiczki lancetowatej ma od pół do półtora cm, wysokość to od jednego do dwóch cm. Kapelusz może posiadać przeróżne kształty. Najczęściej jest natomiast stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony jak lanca.

Na górze kapelusza można znaleźć charakterystyczny guzik. Kapelusze gładkie w zakresie tego gatunku można spotkać nad wyraz rzadko. Starsze owocniki mogą mieć zmarszczone brzegi. Blaszki kapelusza są rozmieszczane rzadko, mają sporą szerokość oraz często są trochę większe oraz solidnie wrośnięte do trzonu. Ich barwa szybko się zmienia, od intensywnej czerwieni po czarny. Obeznając się z takim opisem wyjątkowo prędko można będzie wnioskować, jak wygląda wskazany grzyb.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY