Budownictwo, Przemysł

Magazynowe kurtyny – czym są i jakie mają zastosowanie

0

Praca na magazynie czy hali produkcyjnej wiąże się niejednokrotnie z tym, że bez przerwy jest konieczność otwartych bram czy drzwi. Bierze się zwyczajnie ze względów praktycznych, ponieważ często przez tego typu miejsce będą przechodzić ludzie lub też jeździć jakieś pojazdy. Jeżeli za każdym razem będzie trzeba coś zamykać albo otwierać, to nie byłoby to wygodne. Pozostawienie z kolei niczym nie zabezpieczonego otworu to jednak ryzyko tego, że bardzo szybko odczuje się w środku oddziaływanie niekorzystnych atmosferycznych czynników, przykładowo niskiej temperatury czy wiatru.

Dlatego też w takich sytuacjach bardzo dobrze się sprawdzają różnego rodzaju kurtyny magazynowe. Rozwiązanie takie jest dobrze znane od dawna, przede wszystkim z tego powodu że jest bardzo wygodne i praktyczne. Typowe kurtyny składają się z pasków foliowych mających różną grubość. Przez to są one wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a równocześnie mają dużą elastyczność.

Posiadać także mogą różny kolor, w zależności od miejsca montowania i oczekiwań zamawiającego. Dużą popularnością cieszą się wersje przezroczyste, ale jeżeli ktoś nie chce, aby wszystko było widać przez nie, to może pomyśleć o jednym z wielu kolorów. Ponieważ tego typu paski zwisają pionowo, to można między nimi bez problemów przejść czy przejechać jakimiś pojazdami, a po chwili wrócą one do pierwotnej pozycji. Skutecznie ochraniają one przed podmuchami wiatru, pyłem czy różnicami temperatur, można też za ich pomocą dzielić pomieszczenia na mniejsze części.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu Budownictwo, Przemysł