Budownictwo, Przemysł

Jakie są najważniejsze typy opon do widłowych wózków

0

Codzienne użytkowanie wózków widłowych jest związane z tym, że je regularnie trzeba serwisować. Jedną z ważniejszych rzeczy jest wymiana opon, jeżeli dotychczasowe są już zbyt mocno zużyte. Opony w takim sprzęcie mają bardzo duże znaczenie, gdyż wpływają na koszt obsługi takich urządzeń, ale też na poziom bezpieczeństwa przewożonych ładunków. Podzielone są one na dwa podstawowe rodzaje, to znaczy pełne i pneumatyczne. Wersje pneumatyczne wyglądają podobnie jak te, które się powszechnie spotyka w samochodach, choć rzecz jasna dopasowaną są one konstrukcyjnie do warunków pracy tych pojazdów. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużą zaletą jest wysoka elastyczność.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego sprawdza się dobrze do wożenia delikatniejszych ładunków, jakie będą wymagać odpowiedniej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Opole Lubelskie wykorzystywane są również na nierównych podłożach, jednak w niektórych przypadkach dość szybko się zużywają.

Dlatego też pomyśleć wtedy warto o zamontowaniu opon pełnych, jakie nie mają w środku powietrza a specjalny rodzaj gumy. Tego typu opony cechują się wysokim poziom odporności na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo nie ma w nich ryzyka tego, że opona ulegnie przebiciu i trzeba ją będzie awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Jednak przy tym rozwiązaniu liczyć się trzeba z wyższymi wydatkami, gdyż takie modele są droższe niż pneumatyczne. Także wymienienie jest bardziej wymagające, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu Budownictwo, Przemysł