ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Panele winylowe – z jakiego powodu warto je kupić

0

W ostatnich czasach rosnącą popularnością zaczęły się cieszyć panele winylowe. Winyl jako materiał sprawdza się dobrze w dużej ilości zastosowań, w tym również od lat na podłogach. Ale w ostatnim czasie na naszym rynku pojawiać się zaczęły w dużej ilości właśnie panele podłogowe, co dało całkiem nowe możliwości dla kupujących. Panele tego typu przede wszystkim są bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia. Składają się one z paru różnych warstw, a z wierzchu są zabezpieczone warstwą poliuretanu.

Przez to ich odporność na zarysowania, zadrapania czy uderzenia jest naprawdę duża, nie ma także problemów z blaknięciem i przebarwieniami. Rzecz jasna różne odmiany tego typu paneli mieć będą różne właściwości użytkowe, z takich też powodów przed zakupem należy sprawdzić parametry techniczne. Najważniejszym z nich jest klasa użyteczności, która oznacza intensywność użytkowania i przeznaczenie produktu.

Rzecz jasna nie będzie problemu, jeżeli panele dedykowane do budynków użyteczności publicznej zastosowane zostaną w mieszkaniu, lecz w drugą stronę tego typu rozwiązanie nie zawsze się sprawdzi. W związku z tym że winyl jest materiałem całkowicie odpornym na wodę i wilgoć, to dzięki temu świetnie się sprawdza we wszystkich pomieszczeniach. Można je bez problemów montować w łazienkach i kuchniach, bez niebezpieczeństwa że stanie im się coś po zalaniu. To ma też przełożenie na sprawy wiążące się z czystością, starczy powierzchnię przetrzeć delikatnie szmatką aby utrzymać idealną czystość. Posiadacze domów na pewno będą doceniać to, że panele winylowe sprawdzają się bardzo dobrze na ogrzewaniu podłogowym.

Już same są niezwykle przyjemne i ciepłe, a dzięki małej grubości i niskim oporom cieplnym zapewnią dużą skuteczność grzania. Jeżeli ktoś posiada odpowiednie umiejętności, to tego typu panele położyć można samemu, bez potrzeby zatrudniania do tego specjalisty. Sam montaż jest dość łatwy, bowiem stosuje się przy nim mechanizm zatrzasków, należy jednak przed tym bardzo dokładnie wyrównać posadzkę i ułożyć podkład.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY