Budownictwo, Przemysł

Siłowa hydraulika – w jakich sytuacjach się ją stosuje

1

Współczesny przemysł wykorzystuje wiele technologii, między innymi takich, jakie zostały wymyślone wiele lat temu. Ta ostatnia kwestia na przykład dotyczy hydrauliki siłowej, której pierwsze początki sięgają odległych czasów. Rzecz jasna współcześnie ta technologia została bardzo mocno rozwinięta w stosunku do tego co było kiedyś, lecz główna zasada funkcjonowania pozostała ta sama. Generalnie układy hydrauliczne są złożone z paru podstawowych elementów.

Bazę stanowią trzy główne, to znaczy pompa, przewody i siłowniki. Ale często są również dokładane inne podzespoły, mocno zwiększające funkcjonalność. Wszystkie te elementy łączone są w jeden szczelny układ, pracujący pod dużym ciśnieniem. Pompa odpowiedzialna jest za wytworzenie roboczego ciśnienia, które za pomocą przewodów jest doprowadzane do siłowników wprawiając je w ruch.

Wykorzystanie elementarnych praw fizyki da możliwości otrzymania naprawdę dużych sił, z tego też powodu zastosowanie układów tego typu jest naprawdę szerokie. Powszechnie się je stosuje tam, gdzie potrzebna będzie duża wydajność. Czyli na przykład w przemyśle górniczym, energetycznym czy budowlanym, ale też rolnictwie i motoryzacji. Hydrauliczne układy mogą mieć bardzo różne wymiary oraz wydajność. Największe z nich mogą obsługiwać wielotonowe łyżki czy dźwigi, przy tym generując bardzo dużą siłę. Projektowaniem i realizacją tego typu układów dużo firm się zajmuje, tak więc nie powinno być dużego problemu z realizacją takiego zlecenia.

Przy projektowaniu są obecnie wykorzystywane nowoczesne narzędzia i programy informatyczne, zawierające bazy elementów razem ze wszystkimi parametrami technicznymi. Znacznie ułatwia to proces projektu, lecz również i późniejszego wykonania, ponieważ używa się typowych elementów, cały czas dostępnych. Będzie to praktyczne rozwiązanie również ze względu na dostępność części zamiennych. Jeśli układ ulegnie awarii, to wystarczy odwiedzić jakiś hydraulika siłowa sklep i zamówić w nim co niezbędne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

1 Komentarz

  1. +Reklama+
    Gotowe elementy dla Twojego projektu jakim jest producent prefabrykatów betonowych. Dzięki naszym prefabrykatom betonowym unikniesz opóźnień i problemów. Skup się na realizacji swoich celów, a my dostarczymy solidne podstawy.

Dodaj swój koemntarz

Więcej z działu Budownictwo, Przemysł