ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Tablica edukacyjna – jak samemu taką zrobić

0

Jedną z popularniejszych zabawek edukacyjnych w ostatnim czasie są tablice manualne. Są one mało skomplikowane do wykonania, a jednocześnie świetnie zwracają dziecięcą uwagę i mocno rozwijają ich zdolności manualne i wyobraźnię. Wytwórcy takich tablic oferują ogromne ich zróżnicowanie. W sklepach znaleźć można tablice małe i duże, o kilku czy nawet kilkudziesięciu elementach.

Same elementy tablic też bywają niezwykle zróżnicowane, przez co rodzice mogą dobrać taki ich układ, który najbardziej będzie odpowiadał ich maluchowi. Ceny za tablice edukacyjne zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a przy największych wersjach mogą kończyć na więcej niż tysiącu. W dużej mierze zależą od jakości wykonania i od tego, co na nich jest przymocowane. Ale taka tablica sensoryczna może zostać również zrobiona samodzielnie. Jeżeli ktoś ma choć trochę manualnych zdolności, to bez większego problemu poradzi sobie z czymś takim. Przede wszystkim należy zacząć od przygotowania odpowiedniej bazy.

Wykonana ona może być z deski drewnianej, bardzo dobrze nadaje się też na to grubsza sklejka. Sklejkę czy deskę trzeba dociąć do odpowiedniego wymiaru, a potem dokładnie zeszlifować rogi, aby nie pozostawić żadnej ostrej krawędzi. Po przemalowaniu bezpiecznym dla dzieci lakierem można się zabrać za dokręcanie elementów. Te mogą być ogromnie zróżnicowane, w zależności od tego co się uda zdobyć. Bardzo dobrze będą się tu sprawdzać różnego rodzaju kółka, pokrętła i przełączniki, jakie uczą dzieci nowych ruchów, jednocześnie ucząc cierpliwości i wytrwałości.

Na tablicy przyczepić również można przedmioty z klawiszami, na przykład telefon komórkowy, pilot do telewizora czy kalkulator. Jeśli rodzice nie boją się hałasów, to pomyśleć również można o trąbce, cymbałkach albo dzwonku, te elementy świetnie będą stymulować słuch małego dziecka. Decydując się na taką opcję trzeba pamiętać o tym, że tablica edukacyjna musi być w pełni bezpieczna dla używających jej dzieci, z tego też powodu wszystko się na nie musi dobrze trzymać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To może ci się spodobać:

Wasze komentarze

Dodaj swoją opinię

Więcej z działu ARTYKUŁ SPONSOROWANY